Cześć, jestem Rafał, a ta strona jest jednym z moich projektów. Z wykształcenia jestem elektronikiem, a wybór tej dziedziny nauki nie był przypadkowy. Od najmłodszych lat interesowałem się tym tematem, a swój pierwszy projekt składający się z lampek choinkowych, baterii i podwójnego włącznika pamiętam do dziś. Od samego początku fascynowała mnie przede wszystkim elektronika cyfrowa. Pewnie jak większość zaczynałem od mikrokontrolerów Arduino i AVR, ale mimo wszystko czułem, że to nie do końca to. Zafascynowany pracą takich ludzi jak Ben Eater, postanowiłem zająć się cyfrówką w najczystszej postaci. Bramki logiczne, dekodery, multipleksery... Szybko postanowiłem zaprojektować coś większego. Tak powstał mój pierwszy projekt własnego procesora. Była to 4-bitowa jednostka, która teraz wydaje mi się bardzo prosta, ale w tamtym czasie byłem z niej bardzo dumny. Wkrótce pojawiły się inne projekty, w tym pierwszy układ 8-bitowy, a później jego następca. Wszystko było realizowane na podstawowych układach logicznych. Jednak w dość krótkim czasie osiągnąłem tak zwany sufit.

Projekty stawały się coraz bardziej zaawansowane, a ich realizacja coraz trudniejsza. Trzeba było sięgnąć wyżej. W tym czasie po raz pierwszy zainteresowałem się układami FPGA, ale po przemyśleniu zrezygnowałem z tego pomysłu. Układy wydawały mi się przerostem formy nad treścią, a język VHDL wydał mi się zbyt trudny. Wróciłem wtedy do istoty elektroniki cyfrowej, ale chwilę później nastąpił kolejny zwrot o 180 stopni. Postanowiłem dać szansę układom FPGA i tak stały się one moim głównym obszarem zainteresowań. 

Oprócz elektroniki cyfrowej lubię też historię w szczególności XX wieku. Staram się łączyć obie pasje, czego efektem są materiały o sprzęcie retro.

Jeśli masz jakieś pytania lub propozycję współpracy możesz pisać na adres mail: rafal.barto2808@gmail.com

Na mojej stronie w przeciwieństwie do większości miejsc w internecie nie znajdziesz automatycznie generowanych reklam, przede wszystkim przez moją osobistą awersję do tego typu tworów. Jednak jeśli chciałbyś wesprzeć to, co robię możesz postawić mi kawę😉

Chcesz być na bierząco?
Dołącz do newslettera

Otrzymywać będziesz powiadomienia o nowych artykułach oraz informacje o projektach, nad którymi pracuję.

Przewiń do góry